Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
9.5.2019
Järjestäjä
Iin Yritys
Paikka
Teknologiakylä
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
328
Tulokset päivitetty
10.5.2019 08:14

Tulokset

A-rata, naiset 4.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rahko Saana-MariaPohjant27:05 6:17
2.Oksanen MaijuPohjant28:32+1:276:38
3.Pöyhtäri Mari28:55+1:506:43
4.Hyvärinen HennaPohjant29:24+2:196:50
5.Widgren PaulaOYS/Vapari31:32+4:277:20
6.Hankonen JohannaPohjant32:23+5:187:31
7.Nivala Maija33:07+6:027:42
8.Kukkola Minna-MariVePo35:11+8:068:10
9.Aikio OutiOYS Vapari36:09+9:048:24
10.Kumpula Mika36:12+9:078:25
11.Sankelo LottaPohjant36:24+9:198:27
12.Eskeli JohannaPeRa36:26+9:218:28
13.Mutka HannaOYS/Vapari36:34+9:298:30
14.Räisänen MiraSalRe36:37+9:328:30
15.Piirto MarjoLänRa36:42+9:378:32
16.Kujala KatariinaPohjant36:53+9:488:34
17.Kosunen Hanna37:59+10:548:50
18.Tanner TarjaRasPi38:45+11:409:00
19.Salonpää KaarinaOYS/Vapari39:15+12:109:07
20.Luomajoki Katariina39:47+12:429:15
21.Leppänen TiinaOYS/Vapari40:12+13:079:20
22.Dahlbacka MarjoOYS/Vapari41:36+14:319:40
23.Kuoppamaa Mari41:39+14:349:41
24.Sillanpää Kristiina43:52+16:4710:12
25.Vainikainen Reea45:34+18:2910:35
26.Sillanpää ElinaPohjant47:33+20:2811:03
27.Heikkinen AadaPohjant50:22+23:1711:42
28.Vääräniemi Katri50:45+23:4011:48
29.Lähetkangas-Heikkinen AlmaPohjant53:06+26:0112:20
30.Airaksinen EveliinaPohjant62:26+35:2114:31
A-rata, miehet 4.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Vainio AnttiMSParma20:56 4:52
2.Kujala JouniPohjant22:54+1:585:19
3.Tauriainen TeemuKEV23:27+2:315:27
4.Nissi Markus24:56+4:005:47
5.Salminen TeemuLänRa25:21+4:255:53
6.Pörsti Yrjö25:22+4:265:53
7.Simola MikkoPohjant25:24+4:285:54
8.Juola SakuKaJu25:27+4:315:55
9.Päivarinta Juhani25:52+4:566:00
10.Widgren VilleKaSu26:15+5:196:06
11.Savolainen JouniSK-Pohjant26:35+5:396:10
12.Moilanen EeroSK-Pohjant27:20+6:246:21
13.Piirto Jarkko27:21+6:256:21
14.Leskelä JyrkiHaHe27:22+6:266:21
15.Isokoski Erkki27:32+6:366:24
16.Paakkolanvaara Mikko27:43+6:476:26
17.Ryytty EeroPohjant28:01+7:056:30
18.Suomala Ville28:25+7:296:36
19.Kujala Jarmo28:28+7:326:37
20.Hokkanen Matti28:28+7:326:37
21.Soppela Pete28:39+7:436:39
22.Hautala Ilkka28:56+8:006:43
23.Huurinainen KimmoTeam Hyrske29:15+8:196:48
24.Manninen AriNiS29:39+8:436:53
25.Klemetti Erno29:56+9:006:57
26.Heinonen Joni29:58+9:026:58
27.Oksman JukkaPohjant30:14+9:187:01
28.Härmä AnttiOYS/Vapari30:27+9:317:04
29.Hourula Miikka-PekkaKaJu30:45+9:497:09
30.Niskanen AnttiLiminka30:57+10:017:11
31.Rankinen JuhoOulRe30:57+10:017:11
32.Fredriksson KajPohjant31:09+10:137:14
33.Vänttilä Ari31:41+10:457:22
34.Koskela JarkkoOFXD31:53+10:577:24
35.Laurila MikaKoskRi32:02+11:067:26
36.Niemelä UrpoPohjant32:06+11:107:27
37.Aho MikaPohjant32:07+11:117:28
38.Mutka KaiSK-Pohjant32:28+11:327:33
39.Lukkarinen MikkoPohjant33:05+12:097:41
40.Malinen Topi33:14+12:187:43
41.Sotaniemi Ville33:16+12:207:44
42.Schroderus JariPohjant33:28+12:327:46
43.Puurunen OlliOuTa33:32+12:367:47
44.Ollanketo Toni33:38+12:427:49
45.Tapio Vääräniemi34:13+13:177:57
46.Halonen TeroKoskRi34:26+13:308:00
47.Mikkonen AlpoOYS/Vapari34:44+13:488:04
48.Peltokorpi Jorma34:58+14:028:07
49.Riippa IlkkaOulRe35:09+14:138:10
50.Pirttiaho Lauri35:19+14:238:12
51.Inget Mikko35:21+14:258:13
52.Kivinen Janne35:35+14:398:16
53.Pulju Oula35:47+14:518:19
54.Moilanen JariPohjant36:11+15:158:24
55.Dahlbacka Kim36:18+15:228:26
56.Ahokoivu HemmoPohjant36:24+15:288:27
57.Tuunanen Jari36:45+15:498:32
58.Tolonen Juhani36:49+15:538:33
59.Heikkinen Jani36:57+16:018:35
60.Vääräniemi AskoNOKIA37:04+16:088:37
61.Mattila Juho37:08+16:128:38
62.Räsänen Mika37:16+16:208:40
63.Vaitiniemi Jari38:23+17:278:55
64.Hanhela MaunoHaHe39:26+18:309:10
65.Väisänen Jon40:04+19:089:19
66.Tanskanen Jouni40:11+19:159:20
67.Sundelin JuhaHaHe41:32+20:369:39
68.Luodonpää RistoAlatPi42:45+21:499:56
69.Sahlman Anssi45:14+24:1810:31
70.Vainio AimoKiimU46:07+25:1110:43
71.Pelkonen AlpoOsVa48:46+27:5011:20
72.Raino Valtanen49:27+28:3111:30
73.Kivisuo Marko50:55+29:5911:50
74.Posti HarriKoskRi52:48+31:5212:16
75.Laurila HeikkiSalRe53:52+32:5612:31
B-rata, naiset 3.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Pökkä Tia28:35 7:19
2.Aalto PirjoPohjant29:37+1:027:35
3.Juntunen JohannaIinYr30:56+2:217:55
4.Mäkinen MiiaPuunhallaajat31:16+2:418:01
5.Käkelä MaijaPuolRy31:41+3:068:07
6.Paavola MarjoOuTa32:27+3:528:19
7.Koivuniemi JennyKiikKi32:28+3:538:19
8.Nikula Essi32:49+4:148:24
9.Pastinen LauraKR32:55+4:208:26
10.Kinnunen Tuulia33:23+4:488:33
11.Paasovaara Kirsi33:59+5:248:42
12.Halme RitvaKiimU34:26+5:518:49
13.Hillukkala MerviHaHe34:50+6:158:55
14.Torvi Kaisa35:49+7:149:11
15.Märsynaho MaaretPuolRy37:10+8:359:31
16.Mahlakaarto Suvi37:22+8:479:34
17.Jämsä KirsiHaHe37:27+8:529:36
18.Kyösti Elina37:28+8:539:36
19.Kallunki Anna40:32+11:5710:23
20.Jurmu Elisa42:32+13:5710:54
21.Lehtiranta Saara44:37+16:0211:26
22.Järvenpää A-M50:02+21:2712:49
23.Juntunen Jonna50:09+21:3412:51
24.Heikkinen Enni51:01+22:2613:04
Kela MerjaOulRe35:55 9:12
Laitala Marja-LiisaNiS36:59 9:28
B-rata, miehet 3.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kela Lari26:20 6:45
2.Kinnunen Juha26:40+0:206:50
3.Wilen Juhani26:44+0:246:51
4.Ahvenlampi Henri27:20+1:007:00
5.Heino PetteriKoS27:30+1:107:03
6.Kokko Vesa27:36+1:167:04
7.Ojala KaiPaksumahat27:38+1:187:05
8.Grekelä AnttiHaHe27:50+1:307:08
9.Westerholm ThomasVePo28:48+2:287:23
10.Pelttari Juhani29:38+3:187:35
11.Reinman Valtteri30:12+3:527:44
12.Siirilä Jukka30:26+4:067:48
13.Ruokonen Timo31:14+4:548:00
14.Maunula TeuvoOYUS31:52+5:328:10
15.Jeskanen JuhaHaHe31:56+5:368:11
16.Posio Timo32:08+5:488:14
17.Sillanpää JoonasPyPo32:24+6:048:18
18.With Mikko32:29+6:098:19
19.Marjakangas Erno32:41+6:218:22
20.Kinnunen KaukoOHS33:01+6:418:27
21.Vainikainen Henri33:12+6:528:30
22.Argillander ErkkiVaKa33:16+6:568:31
23.Kaikkonen Kari33:30+7:108:35
24.Tolonen MarkkuOulu34:20+8:008:48
25.Lohela JarmoYlikNM34:37+8:178:52
26.Tuohimaa EskoONMKY34:55+8:358:57
27.Pietilä AnttiPaksumahat35:54+9:349:12
28.Kallioinen Ari36:52+10:329:27
29.Pitkänen Jussi37:26+11:069:35
30.Vainionpää Ville37:38+11:189:38
31.Taivaloja JormaHaHe38:06+11:469:46
32.Runtti Esko38:49+12:299:57
33.Sillanpää Juho39:06+12:4610:01
34.Kalliokoski Ossi40:40+14:2010:25
35.Pyörälä Veli-Pekka42:26+16:0610:52
36.Alaraasakka Eero43:46+17:2611:13
37.Palmroos Janne46:26+20:0611:54
38.Kinnula AhtiKEV49:02+22:4212:34
39.Jutila Sami52:12+25:5213:23
Huhtanen RaimoKiimU33:35 8:36
Pyky AriKiimU33:29 8:35
Suomala Klaus29:45 7:37
C-Pro, naiset 3.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kivimäki Ida31:20 9:12
2.Aatsinki TanjaHaHe32:09+0:499:27
3.Mutka KerttuPohjant32:11+0:519:27
4.Ovaska Heli33:14+1:549:46
5.Suomenrinne Anne33:53+2:339:57
6.Pirttijärvi Tanja34:04+2:4410:01
7.Myllymaa PirkkoOulRe34:18+2:5810:05
8.Pesonen OrvokkiHaHe34:26+3:0610:07
9.Sillanpää Saija34:35+3:1510:10
10.Mattila UllaPohjant34:45+3:2510:13
11.Moilanen Mari35:21+4:0110:23
12.Ryytty InkaPohjant35:52+4:3210:32
13.Herronen TarjaOYS/Vapari35:54+4:3410:33
14.Saarenpää Sini35:58+4:3810:34
15.Karjalainen SeijaLaive36:27+5:0710:43
16.Parkkinen VeeraYlikNM37:47+6:2711:06
17.Kukkola Tarja38:15+6:5511:15
18.Sassi Paula38:22+7:0211:17
19.Harjuautti ArjaPosPy39:34+8:1411:38
20.Veijonen Terhi40:19+8:5911:51
21.Roine Tiina41:15+9:5512:07
22.Kiprianoff Sini41:27+10:0712:11
23.Yli-Eerola IrjaHlT43:58+12:3812:55
24.Löytynoja Päivi44:01+12:4112:56
25.Hankonen Sointu45:39+14:1913:25
26.Kinnula IrmaOYS/Vapari45:43+14:2313:26
27.Suomela Luminka51:22+20:0215:06
28.Leinonen TuireHaHe54:41+23:2116:05
29.Lähdesmäki Raija59:36+28:1617:31
30.Kaikkonen Jenny64:37+33:1719:00
31.Kosola EveliinaPohjant65:43+34:2319:19
Haapaniemi Tuula44:08 12:58
C-Pro, miehet 3.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Haajanen JuhaPohjant24:48 7:17
2.Aho MikaPohjant25:45+0:577:34
3.Peltola Timo26:19+1:317:44
4.Broström MattiKoskRi29:12+4:248:35
5.Mäntykenttä HannuOYUS29:44+4:568:44
6.Kurula JuhaniPohjant29:48+5:008:45
7.Ijäs Oskari30:08+5:208:51
8.Karhumaa Jouni31:44+6:569:20
9.Honkanen Esa32:41+7:539:36
10.Haikola Mauri34:03+9:1510:00
11.Myllymaa KaukoOulRe34:12+9:2410:03
12.Pelkonen ToivoYlikNM34:24+9:3610:07
13.Hietavala Esko35:09+10:2110:20
14.Suomala Väinö35:14+10:2610:21
15.Jäntti MattiPohjant35:39+10:5110:29
16.Herronen Jouni35:49+11:0110:32
17.Mäntyniemi JuhaniOul.Res.43:04+18:1612:40
18.Puurunen JoonaOuTa44:08+19:2012:58
19.Suomala Heimo50:50+26:0214:57
Heino VeikkaPohjant23:51 7:00
C-rata, naiset 2.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lotvonen Arja19:07 6:49
2.Isokangas Nina24:17+5:108:40
3.Soini Veera25:35+6:289:08
4.Pietilä Jaana25:38+6:319:09
5.Kilpeläinen MarjaOYS/Vapari26:13+7:069:21
6.Lahtinen Maiju26:35+7:289:29
7.Taini Miia27:55+8:489:58
8.Rasmus Suvi28:39+9:3210:13
9.Kiili Hanna29:36+10:2910:34
10.Määttä Saila29:58+10:5110:42
11.Tervo Hanna-MaijaPuunhallaajat30:22+11:1510:50
12.Sergejeff KatiIisu30:27+11:2010:52
13.Aatsinki Piritta30:40+11:3310:57
14.Itkonen TiinaHaHe31:25+12:1811:13
15.Juurikka Krista31:27+12:2011:13
16.Kela MirjaOulRe32:17+13:1011:31
17.Sahlman Jenni32:20+13:1311:32
18.Rousu Julia33:16+14:0911:52
19.Kangas Kristiina33:22+14:1511:55
20.Lim Rebekkah34:07+15:0012:11
21.Castren Jutta34:27+15:2012:18
22.Hämälä Sirkka-LiisaPohjant36:07+17:0012:53
23.Ollila Katri38:28+19:2113:44
24.Laakkonen Sari41:58+22:5114:59
25.Kukkonen Reetta42:00+22:5315:00
26.Ylimannila Paula42:40+23:3315:14
27.Jyrkäs TarjaS-200044:30+25:2315:53
28.Virkkula MarjaPohjant45:42+26:3516:19
29.Mutanen Eveliina46:47+27:4016:42
30.Tikkanen Milla54:29+35:2219:27
31.Karlström Lotta54:39+35:3219:31
32.Seila Pihanurmi61:45+42:3822:03
33.Laitinen Sari64:46+45:3923:07
34.Keskitalo-Leskinen Sirpa64:50+45:4323:09
C-rata, miehet 2.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Westerholm LauriVePo24:33 8:46
2.Mattila SeppoKoskRi27:35+3:029:51
3.Veijovaara JormaPohjant29:53+5:2010:40
4.Laurila AukustiSalRe32:13+7:4011:30
5.Saukkonen Jesperi33:04+8:3111:48
6.Patana TeuvoKoS36:14+11:4112:56
7.Salminen KariOYUS37:04+12:3113:14
8.Juuso Eetu38:59+14:2613:55
9.Krapu Eero43:06+18:3315:23
10.Anttonen VeikkoONMKY45:17+20:4416:10
11.Leskelä Veikka45:25+20:5216:13
12.Jokinen Kai45:28+20:5516:14
13.Tervola HeimoVePo47:09+22:3616:50
14.Korhonen Lauri57:51+33:1820:39
15.Pasanen Miika58:19+33:4620:49
16.Korhonen Jaakko58:20+33:4720:50
17.Puurunen PeetuOuTa61:16+36:4321:52
18.Juuso Kostamo62:22+37:4922:16
19.Manninen EeroOsVa62:45+38:1222:24
Broström Timo20:53 7:27
Kaarlejärvi Kai34:36 12:21
Väänänen Ari25:44 9:11
D-rata, naiset 1.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hakola Henna26:31 15:35
2.Hakola Aada26:48+0:1715:45
3.Räisänen Janna28:24+1:5316:42
4.Tihinen Milja28:52+2:2116:58
5.Juka eevi29:04+2:3317:05
6.Jaja Zhen29:19+2:4817:14
7.Halonen Mea29:23+2:5217:17
8.Karsikas Pilke32:19+5:4819:00
9.Eskola Tytti33:21+6:5019:37
10.Tuunanen Ellen35:30+8:5920:52
11.Sillanpää Heta35:44+9:1321:01
12.Mikkonen Senja37:20+10:4921:57
13.Malm Emilia37:46+11:1522:12
14.Valpas jr38:55+12:2422:53
15.Mikkonen Vilja40:13+13:4223:39
16.Valpas misut41:02+14:3124:08
17.Kettunen Siiri41:44+15:1324:32
18.Valpas Sudet41:54+15:2324:38
19.Torvinen Alisa44:01+17:3025:53
20.Hautala Hilda44:17+17:4626:02
21.Huotari Noora45:57+19:2627:01
22.Norrkniivilä Emmi54:15+27:4431:54
23.Tamara 64:16+37:4537:48
Hakola Nella26:34 15:37
Jokelainen Laura32:51 19:19
Kreivi Marjut27:42 16:17
Valpas E29:44 17:29
D-rata, miehet 1.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Tihinen MatiasLaive22:43 13:21
2.Seväkivi HeikkiLaive22:46+0:0313:23
3.Lundgren ReijoOuIki28:49+6:0616:57
4.Luukkonen Aleksi34:24+11:4120:14
5.Luukkonen Tuomas34:36+11:5320:21
6.Sillanpää Jimi36:04+13:2121:12
7.Ylijoki LenniOsVa40:07+17:2423:35
8.Paasovaara Lauri44:00+21:1725:52
9.Torvinen Arttu44:19+21:3626:04
10.Sergejeff Leo46:47+24:0427:31
11.Ikonen Satu46:53+24:1027:34
12.Aalto Jorma99:48+77:0558:42
Kaikkonen Kaius30:48 18:07
Miinalainen Ilkka27:49 16:21
Miinalainen Lauri27:58 16:27
Miinalainen Leevi27:43 16:18
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kotila HarriYlikNM13:36 -
Heino SannaS-200032:26 -
Laurila ViljamiSalRe12:14 -
Ylimaunu MattiEVP60:42 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Pertti P-R, 2019-05-05 15:23:03

    Oulurastit to 9.5. Oulun Teknologiakylässä, Elektroniikkatie 2.
    Opastus Haukiputaantien ja Elektroniikkatien risteys.

    https://asiointi.maanmitt...%22opacity%22%3A100%7D%5D

    Sprinttikartta 1:5000 päivitetty 5/19
    Radat
    A: 4,4 - 23 rastia
    B: 3,9 - 20 rastia
    C: 3,4 - 20 rastia
    C-lyhyt: 2,3 - 17 rastia
    D: 1,8 - 9 rastia (osin maastossa)

    Kaikki radat osin myös metsämaastossa.

    Lähdöt 16:30 alkaen.

    Paikoitusalueena alueen työpaikkojen parkkiruudut. Ruuhkan välttämiseksi autoilijoita pyydetään saapumaan klo 17 jälkeen.

    Maksuvälineinä kateisen lisäksi Smartun ja Virike setelit.

    Tervetuloa!
  2. SEKE, 2019-05-07 23:24:01

    Kattokaa onmky kommentit ja laittakaa paljon valvontaa tulee ilmeisesti sprintti kisailua. Toivottavasti ootte kysyneet luvat saadaanko pihojen läpi juosta.

  3. AM, 2019-05-08 06:35:29

    Ei ole kiellettyjä piha-alueita.
  4. Johanna, 2019-05-08 08:58:24

    Kaikki radat osin myös metsämaastossa - onnistuuko C, C-lyhyt tai D lastenvaunujen kanssa? Lyhyitä pistoja metsään voidaan tehdä ilman vaunuja.
  5. JK, 2019-05-08 11:16:07

    Iin Yrityksen Smartum tiedoissa näkyy iltarasteilla suunnistukseen verkkomaksu ja SmartumPay vaihtoehto. Verkkomaksut ovat siirtyneet SmartumPay-sovellukseen. Käykö tämä maksutapa, kun ei ole setelit käytössä ja tulostaa kuitin mukaan SmartumPay-maksusta?
  6. Pertti P-R, 2019-05-08 12:48:25

    SmartumPay käy, tulostettu kuitti mukaan.
  7. Smartumista.., 2019-05-08 13:07:19

    Smartumin asiakaspalvelun mukaan SmartumPay mobiiilisovelluksella maksetusta tapahtumasta ei saa tulostettua kuittia vaan kuitti näkyy kännykän näytöllä maksun jälkeen..
  8. Pertti P-R, 2019-05-08 13:28:26

    D- C- radoilla muutama rastiväli maaston puolella reilusti, mutta onnistuu kiertelemällä vaunujen kanssa.
  9. Autoton, 2019-05-08 21:34:47

    Hei!

    Pystyykö johonkin jättämään tavaroita säilytykseen rastien ajaksi, mikäli saapuu julkisella/pyörällä paikalle?
  10. Autottomalle, 2019-05-09 07:22:40

    Monet tulevat usein pyörällä ja jättävät repun tai vastaavan kartanmyynnin yhteyteen tai oulurasti-kärrylle. Järjestäjä ei tietenkään voi ottaa vastuuta jos jotain katoaa, mutta tietääkseni koskaane ei ole mitään kadonnut eli hyvillä mielin jätän itse aina tavarat odottelemaan lenkin ajaksi.
  11. SmartumPay..., 2019-05-09 09:48:43

    SmartumPaylla maksettaessa tulee samalla tavalla kuitti sähköpostiin kuin verkkomaksusta aiemmin, niin ainakin minulle tuli. Sieltä pystyy tulostamaan jos on kone ja tulostin käytössä.
  12. Kuvalliset ohjeet kielletyistä alueista, 2019-05-09 15:25:09

    Jospa tänään muistaisimme paremmin sprintin kielletyt kohteet ja noudattaisimme niitä. Muistin tueksi havainnollinen ohje: http://tampereenpyrinto.f...us/tg14/kartta-kuvaparit/

    t. Seppo Konttajärvi
  13. Puokkarilla tilanne päällä, 2019-05-09 15:32:16

    Pyörällä tahi juosten rasteille Oulun keskustan suunnalta aikoville tiedokiksi, että Puokkarilla saattaa olla reittejä suljettuna, mikäli siellä on vielä ampumatapauksen selvittely menossa.

    -Seppo
  14. sime, 2019-05-09 21:29:22

    Kiitos hyvistä rasteista! Rata oli hyvä, vaikka muutama pikku virhe jäi kaivelemaankin.. Kyllä kylä(kaupunki)suunnistuksella on ehdottomasti paikkansa myös Oulurastikalenterissa!
  15. Olli, 2019-05-10 08:09:47

    Kiitokset mukavista rasteista! Tulostin kyllä kaipaisi päivitystä, sen verran nuhruinen ja epäselvä oli tulostusjälki. Kun kartan taittoi juostessa, taitoksen kohdalta hävisivät värit tyystin ja jäljelle jäi vain valkoinen rantu.