Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
30.7.2019
Järjestäjä
Kiimingin Urheilijat
Paikka
Metsäsianniemi
Opastus
Huttukylä - Näytä kartalla
Lisätiedot
radat: A,B,C,D, yhteyshenkilö: Esko Takkinen
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
285
Tulokset päivitetty
30.7.2019 20:57

Tulokset

A-rata-miehet 5.4 km#5.4
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lammi AleksiRasKu37:44 -
2.Kujala JouniPohjant39:02+1:18-
3.Säkkinen Mika44:10+6:26-
4.Hyvönen PanuPohjant44:37+6:53-
5.Kemppainen Vesa45:18+7:34-
6.Päivarinta JuhaniKiimU45:20+7:36-
7.Juola SakuKaJu47:16+9:32-
8.Holappa ArtoYlikNM47:55+10:11-
9.Vänttilä Ari49:10+11:26-
10.Pörsti Yrjö49:50+12:06-
11.Nissi Markus49:58+12:14-
12.Suomala Ville50:08+12:24-
13.Kukkola JuhaVePo50:08+12:24-
14.Hautala MattiONMKY50:30+12:46-
15.Koutonen MikkoYlivKu51:43+13:59-
16.Räisänen KariKiimU52:19+14:35-
17.Iivanainen Mikko52:25+14:41-
18.Mikkonen VilleKoskRi54:10+16:26-
19.Lohi Mikko54:36+16:52-
20.Kemppainen Jukka-Pekka54:53+17:09-
21.Konttajärvi SeppoOYS Vapari55:00+17:16-
22.Sevon TuomoEsSu55:17+17:33-
23.Taskila Markku55:26+17:42-
24.Airaksinen RistoOuTa56:04+18:20-
25.Aho MikaPohjant56:21+18:37-
26.Mäntylä JuhaOulRe56:52+19:08-
27.Fredriksson KajPohjant58:20+20:36-
28.Malinen Topi60:42+22:58-
29.Niemelä UrpoPohjant60:46+23:02-
30.Kinnunen Mikko61:00+23:16-
31.Pietiläinen IlpoPohjant61:18+23:34-
32.Pajari TommiPohjant61:22+23:38-
33.Vänttilä Tero61:55+24:11-
34.Hokkanen Matti62:13+24:29-
35.Oksman JukkaPohjant62:16+24:32-
36.Heinikoski OlliKuIsku62:42+24:58-
37.Kokko Jarno64:10+26:26-
38.Virta VilleOYS/Vapari64:34+26:50-
39.Mutka KaiSK-Pohjant64:45+27:01-
40.Mikkonen AlpoOYS/Vapari64:57+27:13-
41.Ollanketo Toni65:07+27:23-
42.Anttila Jussi-PekkaPohjant65:23+27:39-
43.Vuoti Mikko65:52+28:08-
44.Sevon NiiloSalRe65:58+28:14-
45.Antila Pentti67:06+29:22-
46.Hepokangas EdvinLaiVe69:42+31:58-
47.Kellokumpu Seppo71:12+33:28-
48.Pelkonen Hannu71:50+34:06-
49.Verronen Mika72:01+34:17-
50.Sirviö PetriSK Uranus73:09+35:25-
51.Klemetti ErnoDroit73:26+35:42-
52.Tuohimaa EskoONMKY76:56+39:12-
53.Luodonpää RistoAlatPi77:57+40:13-
54.Mertaniemi Tuomovarvarin lepsaus77:59+40:15-
55.Tolonen Juhani79:52+42:08-
56.Heikkinen Markku80:30+42:46-
57.Posti HarriKoskRi81:28+43:44-
58.Salmela Ari81:40+43:56-
59.Partanen Pekka86:21+48:37-
60.Alhainen PetriOK kunto OK86:32+48:48-
61.Pulkkinen Eero87:57+50:13-
62.Määttä Jaakko89:37+51:53-
63.Kivinen Janne99:37+61:53-
64.Törmänen PetriOuHu110:07+72:23-
Rankka EelisVePo64:34 -
Similä SeveriPohjant55:09 -
Vainio AimoKiimU77:23 -
A-rata-naiset 5.4 km#5.4
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Haataja MirkaYlikNM62:45 -
2.Backmann SaanaIinYr65:27+2:42-
3.Palmi SaraKoskRi67:52+5:07-
4.Mattila OrvokkiPohjant72:22+9:37-
5.Mäkinen MiiaPuunhallaajat72:27+9:42-
6.Partanen Petra86:25+23:40-
7.Aikio OutiOYS Vapari86:30+23:45-
8.Sassi Paula91:09+28:24-
9.Leinonen Anna91:44+28:59-
10.Mäkinen PäiviOsVa93:01+30:16-
11.Mutka HannaOYS/Vapari93:05+30:20-
12.Maunu Susanna93:33+30:48-
Hokkanen AnniOYS Vapari72:20 -
Kinnula AhtiKEV86:15 -
Nissinen MariannePohjant86:30 -
B-rata-miehet 4.5 km#4.5
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Laitinen AnttiKoskRi40:33 -
2.Malm Vesa45:47+5:14-
3.Widgren VilleOYS/Vapari46:06+5:33-
4.Takkinen JukkaKiimU46:42+6:09-
5.Soppela Pete51:27+10:54-
6.Kuivalainen MarkkuIisu51:58+11:25-
7.Kariniemi MarkkuPohjant53:44+13:11-
8.Grekelä AnttiHaHe54:03+13:30-
9.Jussila Pasi54:05+13:32-
10.Ojala Sami54:39+14:06-
11.Kela MarkoOulRe55:09+14:36-
12.Laaksonen LasseSuSi56:40+16:07-
13.Pelkonen Laurioysvapari57:04+16:31-
14.Lukkari JunnuLänRa57:22+16:49-
15.Mäkinen JuhaniSalRe57:41+17:08-
16.Suomala Klaus58:53+18:20-
17.Hanhineva Tero59:18+18:45-
18.Kananen Veli-MattiOsVa60:40+20:07-
19.Malm LauriOSAO60:56+20:23-
20.Lukkarinen Jouni60:56+20:23-
21.Lukkarinen OlaviPohjant61:22+20:49-
22.Päivärinta EeroNivSu61:35+21:02-
23.Alaraasakka Eero61:37+21:04-
24.Honkanen Marko62:20+21:47-
25.Merilä SeppoOYUS62:28+21:55-
26.Suomio PekkaPohjant62:47+22:14-
27.Pöyry Matti63:05+22:32-
28.Helttunen JanneKiimU63:07+22:34-
29.Pakanen Johannes63:34+23:01-
30.Kauma HeikkiOYS/Vapari65:19+24:46-
31.Jokinen Timo65:25+24:52-
32.Honkanen Esa66:52+26:19-
33.Vuolteenaho Olli67:43+27:10-
34.Raino Valtanen68:40+28:07-
35.Pinola TimoKaSu70:14+29:41-
36.Siirilä Jukka70:47+30:14-
37.Räisänen Jukka71:16+30:43-
38.Simonen TuomasPohjant72:28+31:55-
39.Lehtonen HenriLaiVe73:17+32:44-
40.Kaikkonen Kari73:32+32:59-
41.Karsikas Jouni73:48+33:15-
42.Valtonen RasmusHiihtokonsultti74:10+33:37-
43.Peltola TimoMSParma76:11+35:38-
44.Lahdenkauppi MIka76:16+35:43-
45.Eronen Ville77:09+36:36-
46.With Mikko77:39+37:06-
47.Välikangas AnttiIisu78:11+37:38-
48.Kähkölä JuhaPohjant78:57+38:24-
49.Kesti Jaakko80:27+39:54-
50.Karhumaa Jouni82:53+42:20-
51.Tolonen MarkkuOulu83:27+42:54-
52.Kaipala RaunoOYS/Vapari83:44+43:11-
53.Kähkölä Aarne84:41+44:08-
54.Kalliokoski Ossi89:33+49:00-
55.Herronen Jouni90:28+49:55-
56.Mäkinen TapaniOsVa92:05+51:32-
57.Keränen Kimmo107:57+67:24-
58.Onkanen Juha-Pekka118:26+77:53-
59.Heikkinen Marko121:53+81:20-
Aranto Risto73:55 -
Runtti Esko63:25 -
Ruokamo EeroOuTa49:35 -
Tuunanen Jari65:46 -
B-rata-naiset 4.5 km#4.5
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Goman AnnukkaVePo51:24 -
2.Kela MerjaOulRe56:15+4:51-
3.Lukkarinen KatariinaPohjant61:25+10:01-
4.Pasanen Pihla61:49+10:25-
5.Aatsinki TanjaHaHe69:16+17:52-
6.Kouva JohannaKoskRi74:37+23:13-
7.Vuontisjärvi Annu76:23+24:59-
8.Haataja Maarit83:18+31:54-
9.Simonen Mari83:35+32:11-
10.Karjalainen SeijaLaive86:18+34:54-
11.Hokajärvi TuulaOYS/Vapari88:31+37:07-
12.Ollonen ReetaHaHe89:00+37:36-
13.Kukkonen Tiina89:19+37:55-
14.Seppänen MarkeHaHe89:19+37:55-
15.Salmela Outi90:16+38:52-
16.Herronen TarjaOYS/Vapari90:46+39:22-
17.Kallunki Anna97:17+45:53-
18.Keränen Maija-Helena107:59+56:35-
19.Leinonen Maija114:06+62:42-
20.Rentola Matleena114:08+62:44-
21.TakkinenTua 143:26+92:02-
Aalto PirjoPohjant58:18 -
Kinnula IrmaOYS/Vapari87:30 -
Vuolteenaho JenniOK kunto OK60:59 -
Välikangas Elina89:01 -
C-rata-miehet 3.2 km#3.2
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Taskila Hannu39:32 -
2.Halonen TeroKoskRi42:07+2:35-
3.Herva Tuomas42:47+3:15-
4.Mäntykenttä HannuOYUS44:08+4:36-
5.Westerholm LauriVePo45:17+5:45-
6.Hakola Sami48:22+8:50-
7.Huhtanen RaimoKiimU49:14+9:42-
8.Pyky AriKiimU49:20+9:48-
9.Raappana Hannu53:06+13:34-
10.Taivaloja JormaHaHe53:13+13:41-
11.Rahkola Eino53:50+14:18-
12.Pelkonen ToivoYlikNM54:19+14:47-
13.Mattila SeppoKoskRi55:08+15:36-
14.Herajärvi MikkoSK Uranus55:09+15:37-
15.Sivula Aleksi55:28+15:56-
16.Haapasalo PerttiPohjant57:29+17:57-
17.Ruotsalainen KeijoOriCuneo58:03+18:31-
18.Holmi LauriOul.Res.59:25+19:53-
19.Jäntti MattiPohjant60:41+21:09-
20.Hinkula VäinöPudU64:27+24:55-
21.Kopakka Jukka69:59+30:27-
22.Paularanta KimmoOLK70:06+30:34-
23.Kainua Jyha71:43+32:11-
24.Kivinen Juhani72:49+33:17-
25.Mäklin Jani73:44+34:12-
26.Heikkinen Markus77:47+38:15-
27.Myllyaho MarkkuSalRe77:55+38:23-
28.Patana TeuvoKoS79:02+39:30-
29.Salovaara SakuPohjant79:12+39:40-
30.Ahopelto RoopeIisu83:47+44:15-
31.Jutila Sami84:07+44:35-
32.Jokinen Kai94:17+54:45-
33.Jokiluomala Hannu98:03+58:31-
34.Korkala VeikkoRTG129:02+89:30-
Juuso HannuOYUS55:59 -
Korhonen AkiOulun Taj67:34 -
Kurula JuhaniPohjant56:56 -
Myllymaa KaukoOulRe45:07 -
Suomala Väinö72:33 -
C-rata-naiset 3.2 km#3.2
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rajakangas SusannaKiimU44:57 -
2.Pirkkola PirkkoPerhKi49:45+4:48-
3.Myllymaa PirkkoOulRe54:51+9:54-
4.Kunnari Pekka57:04+12:07-
5.Äijälä Sari60:22+15:25-
6.Sillanpää ElinaPohjant60:23+15:26-
7.Väänänen MerviOYS/Vapari61:32+16:35-
8.Lähetkangas-Heikkinen AlmaPohjant62:01+17:04-
9.Hirvonen MeriKiimU62:07+17:10-
10.Kela MirjaOulRe62:10+17:13-
11.Viljamaa Maija64:24+19:27-
12.Seppänen Marja74:57+30:00-
13.Aatsinki MirjaVePo76:29+31:32-
14.Pisto Taru77:10+32:13-
15.Nygård Martta77:20+32:23-
16.Nygård Tuula77:57+33:00-
17.Hankonen Sointu78:28+33:31-
18.Sirkeinen EevaIisu79:10+34:13-
19.Päkkilä Marjo81:51+36:54-
20.Kukkonen ReettaOYS/Vapari90:05+45:08-
21.Malm PirkkoOYS/Vapari90:26+45:29-
22.Lahdenkauppi Fanny96:32+51:35-
23.Lantiainen Katja105:39+60:42-
24.Merilä KirstiOYUS114:33+69:36-
25.Keskinarkaus IrmaOYS/Vapari145:24+100:27-
26.Paaso-Rantala PirjoOYS/Vapari145:36+100:39-
Kehus Sisko90:44 -
Korkala Maria88:42 -
Laakkonen Sari89:56 -
Niku Kaisa90:10 -
D-rata-miehet 1.8 km#1.8
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Turtinen Juho19:46 -
2.Tuunanen Aaron21:06+1:20-
3.Suomala Heimo36:45+16:59-
4.Holma Sampo36:56+17:10-
5.Palmi JohannesKoskRi37:22+17:36-
6.Väisänen ViljamiLaiVe41:12+21:26-
7.Manninen Rasmus41:50+22:04-
8.Kemppainen OtsoYlikNM43:05+23:19-
9.Aalto JormaHaHe48:51+29:05-
10.Manninen EeroOsVa50:58+31:12-
11.Qu Tongwei51:11+31:25-
12.qu Tongbo51:15+31:29-
13.Kuivaniemi Aatu68:43+48:57-
D-rata-naiset 1.8 km#1.8
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hirvonen MeriKiiMu27:03 -
2.Lähetkangas-Heikkinen AlmaPohjant27:07+0:04-
3.Paavola Katri29:48+2:45-
4.Virkkula MarjaPohjant36:53+9:50-
5.Lepistö TanjaOsVa54:16+27:13-
6.Raappana Laura64:39+37:36-
7.Raappana Veera80:47+53:44-
8.Pasuri Ella81:38+54:35-
9.Liisanantti Inari82:18+55:15-
10.Aalto TaimiHaHe87:55+60:52-
11.Ronkainen Raili88:02+60:59-
Tekniikkarata-miehet 2.2 km#2.2
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lind Matti48:05 -
Tekniikkarata-naiset 2.2 km#2.2
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Päkkilä SuviHaHe44:04 -
2.Väisänen MarttaLaive46:54+2:50-
3.Hyvönen OutiOulu48:26+4:22-
4.Vierimaa Marttiina60:17+16:13-
5.Päkkilä VenlaHaHe60:28+16:24-
6.Anttila IlonaPohjant60:31+16:27-
7.Anttila OonaSK-Pohjant61:00+16:56-
8.Mertaniemi Pirjo74:54+30:50-
Oma Rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Simola MikkoPohjant17:18 -
2.Laurila SariSalRe56:41+39:23-
3.Keränen VesaHaHe66:23+49:05-
Hanhela PaavoKiimU77:21 -
Lämsä SoiliYlikNM69:48 -
Metsola ThomasHaHe103:50 -
Pelkonen HeimoKiimU73:53 -
Riekki Jari83:55 -
Ronkainen Justiina81:23 -
Tuominen PerttiVaRa57:06 -
Tuunanen Aarno66:05 -
Väänänen Sakari57:29 -
Rata 13
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Sillanpää TommiPohjant47:51 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. KiimU, 2019-07-25 16:37:04

    Tervetuloa suunnistamaan Huttukylän Metsäsianniemen kallioille!

    Maasto: parhammillaan pienipiirteistä avokalliomaastoa. Kankaiden välissä soita, jotka ovat nyt kuivia. Polkuja ei ole maastossa suunnistusta haittaamassa.

    Kartta: tehty kokonaan uusiksi mittakaavaan 1:7500.

    Radat: keskimatkan tyyppiset runsaasti rasteja sisältävät radat. A- ja B-radoilla muutama pidempi reitinvalintaväli.

    Muuta: rastimääritteet kannattaa vilkaista ennen rastille tuloa. Rasteja on paljon ja lähekkäin. Määrite tarkentaa rastilipun sijainnin rastiympyrässä.

    Radat:
    A-rata 5.4 km 24 rastia
    B-rata 4.5 km 18 rastia
    C-rata 3.2 km 17 rastia
    D-rata 1.8 km 10 rastia
    Tekniikkarata 2.2 km 15 rastia

    C-radasta on tehty lyhennetty versio "Tekniikkarata" jättämällä 9 ja 10 rastit pois. D-rata on tavanomaisiin Oulurastien D-ratoihin verrattuna haastavampi, kun polkuja ei jokaisella rastivälillä ole auttamassa suunnistusta. Tarkalla kartanlukemisella rastit kuitenkin löytyvät selkeiden kohteiden avulla.
  2. KiimU, 2019-07-26 21:48:03

    Maksutavat:
    Eurot
    Liikuntasetelit Smartum, Virike ja Tyky
    Smartum verkkomaksu Kiimingin Urheilijat
  3. Mikael Väliheikki, 2019-07-29 21:24:34

    Hulluna Hiihtoon myyntiauto paikalla myymässä suunnistustarvikkeita.
  4. Suunnistaja, 2019-07-30 19:20:11

    Tämän kesän hienoin maasto..oulun alueelle oikea helmi👍😍
  5. rastihai, 2019-07-30 20:01:22

    kokonaisuus 5/5
  6. Harhailija, 2019-07-30 21:40:00

    Ihanan vaikeeta! :)
  7. pummi, 2019-07-31 00:13:13

    Ihan huikeeta. Kiitos!