Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
21.7.2020
Järjestäjä
Oulun Reipas
Paikka
Koppana
Opastus
Hailuodontieltä nro 816 noin 19km Oulusta. Josta ajomatka 2,6km - Näytä kartalla
Lisätiedot
Yhteyshenkilö Kauko Myllymaa puh 050-4634799
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
128
Tulokset päivitetty
21.7.2020 22:16

Tulokset

A-rata, naiset 7.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Karppinen InariES51:43 7:10
2.Laatikainen HennaPohjant55:09+3:267:39
3.Karppinen RiikkaEsAk65:45+14:029:07
4.Mattila OrvokkiPohjant68:12+16:299:28
5.Kuusrainen AnniKoskRi74:23+22:4010:19
6.Hiltunen PäiviSK Pohjantähti76:24+24:4110:36
7.Palmi SaraKoskRi83:33+31:5011:36
8.Aikio OutiOYS Vapari86:05+34:2211:57
9.Mutka HannaOYS/Vapari90:34+38:5112:34
A-rata, miehet 7.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Korhonen Ari-MattiKaSu44:03 6:07
2.Haapasalo HarriSOK Juurus47:11+3:086:33
3.Tohmola MikaVePo48:59+4:566:48
4.Rahko SampoPohjant49:29+5:266:52
5.Laitinen AnttiKoskRi50:23+6:206:59
6.Sevon TuomoEsSu54:50+10:477:36
7.Taskila MarkkuVauhtiveijarit55:20+11:177:41
8.Teerikangas Matti55:25+11:227:41
9.Tolonen Juhani57:14+13:117:56
10.Hyvönen PanuSK Uranus57:17+13:147:57
11.Roivainen Pekka57:58+13:558:03
12.Kinnunen JukkaPohjant58:09+14:068:04
13.Ahonen ArtoKauHa59:12+15:098:13
14.Fredriksson KajPohjant60:06+16:038:20
15.Malinen Topi60:13+16:108:21
16.Rauhala Antti60:13+16:108:21
17.Tervo ArhiONMKY60:24+16:218:23
18.Schroderus Jari60:27+16:248:23
19.Mertaniemi Tuomovarvarin lepsaus60:46+16:438:26
20.Keränen TeemuKaSu60:59+16:568:28
21.Norrkniivilä JaakkoOsVa61:12+17:098:30
22.Aho MikaPohjant63:48+19:458:51
23.Sillanpää TommiPohjant63:49+19:468:51
24.Halonen TeroKoskRi64:12+20:098:55
25.Oksman JukkaPohjant67:26+23:239:21
26.Kivinen Janne71:02+26:599:51
27.Kellokumpu Seppo71:55+27:529:59
28.Hepokangas EdvinLaiVe72:13+28:1010:01
29.Rämö Jouko72:35+28:3210:04
30.Luodonpää RistoAlatPi73:18+29:1510:10
31.Sevon NiiloSalRe74:58+30:5510:24
32.Raino Valtanen85:26+41:2311:51
33.Peltokorpi Jorma91:55+47:5212:45
34.Pelkonen AlpoOsVa95:16+51:1313:13
B-rata, naiset 5.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ruotsalainen HannaPIF41:37 8:19
2.Koivuniemi JennyKiikKi42:43+1:068:32
3.Holma Kaisu48:21+6:449:40
4.Aalto PirjoPohjant51:09+9:3210:13
5.Korhonen JaanaKaSu51:38+10:0110:19
6.Hassi Riikka54:47+13:1010:57
7.Marjakangas Elina56:08+14:3111:13
8.Kukkonen Tiina58:22+16:4511:40
9.Sillanpää ElinaPohjant66:58+25:2113:23
10.Mattila UllaPohjant80:01+38:2416:00
B-rata, miehet 5.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Wilen Juhani35:02 7:00
2.Airaksinen RistoOuTa38:42+3:407:44
3.Grekelä AnttiHaHe38:45+3:437:45
4.Viljamaa Teuvo42:41+7:398:32
5.Pesälä Joona44:06+9:048:49
6.Ruokamo EeroOuTa44:39+9:378:55
7.Päivärinta Kai44:49+9:478:57
8.Pesälä Janne45:33+10:319:06
9.Hokkanen Matti47:11+12:099:26
10.Holma ErkkiOulRe48:18+13:169:39
11.Koutonen ArtoYlivKu48:31+13:299:42
12.Vainikainen Seppo48:40+13:389:44
13.Pulju OulaOK kunto OK50:02+15:0010:00
14.Veijovaara MikaVaaSu50:07+15:0510:01
15.Mäkinen JuhaniSalRe50:43+15:4110:08
16.Lehto Esa51:52+16:5010:22
17.Laaksonen LasseSuSi52:33+17:3110:30
18.Koivuneva Juha52:35+17:3310:31
19.Eronen Ville52:41+17:3910:32
20.Myllylä JuhaKaJu54:05+19:0310:49
21.Hassi Teemu54:32+19:3010:54
22.Kähkölä Aarne54:45+19:4310:57
23.Kangas Seppo55:21+20:1911:04
24.Tolonen MarkkuOulu57:22+22:2011:28
25.Kalliokoski Ossi58:32+23:3011:42
26.With Mikko61:48+26:4612:21
27.Jutila Vesa62:22+27:2012:28
28.Puurunen ReijoOuTa65:48+30:4613:09
29.Vaitiniemi Jari69:19+34:1713:51
30.Väänänen Sakari69:46+34:4413:57
31.Honkanen Esa83:36+48:3416:43
C-rata, naiset 3.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Virkkula Pirkko46:16 11:51
2.Hurskainen Tiina46:20+0:0411:52
3.Hyvärinen Merja52:14+5:5813:23
4.Väänänen MerviOYS/Vapari53:12+6:5613:38
5.Heikka Anna54:40+8:2414:01
6.Aatsinki MirjaVePo57:26+11:1014:43
7.Herronen TarjaOYS/Vapari64:23+18:0716:30
8.Hallikainen Emilia74:47+28:3119:10
9.Lantiainen Katja78:32+32:1620:08
10.Juntunen Siiri91:00+44:4423:20
C-rata, miehet 3.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Juutinen HannuPohjant34:34 8:51
2.Kurula JohannesPohjant35:46+1:129:10
3.Westerholm LauriPohjant39:38+5:0410:09
4.Haarala Jari39:57+5:2310:14
5.Mattila SeppoKoskRi41:27+6:5310:37
6.Haapasalo PerttiPohjant41:40+7:0610:41
7.Haarala EelisSK-Pohjant41:44+7:1010:42
8.Kurula JuhaniPohjant44:37+10:0311:26
9.Vähäoja Pekka44:46+10:1211:28
10.Veijovaara JormaPohjant45:15+10:4111:36
11.Mäntyniemi JuhaniOul.Res.45:41+11:0711:42
12.Patana TeuvoKoS46:36+12:0211:56
13.Välikangas AnttiIisu46:56+12:2212:02
14.Kukkola MarkkuONMKY49:15+14:4112:37
15.Kivinen Juhani52:39+18:0513:30
16.Jäntti MattiPohjant54:30+19:5613:58
17.Holappa RaimoTaloHelmi Oy54:36+20:0214:00
18.Suorajärvi MauriPohjant55:52+21:1814:19
19.Rahkola Eino57:52+23:1814:50
20.Palmi JohannesKoskRi60:17+25:4315:27
21.Pietilä Jorma61:14+26:4015:42
22.Herronen Jouni64:20+29:4616:29
23.Nieminen Pentti76:40+42:0619:39
24.Manninen EeroOsVa83:13+48:3921:20
25.Rantakokko Timo84:51+50:1721:45
26.Korkala VeikkoRTG92:25+57:5123:41
D-rata, naiset 2.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hallikainen Johanna25:23 12:41
2.Juntunen Emma52:14+26:5126:07
D-rata, miehet 2.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Juuso Vainio31:58 15:59
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Myllymaa KaukoOulRe53:42 -
Koutonen MikkoYlivKu0:00 -
Lempinen Hannu43:07 -
Lukkarinen MikkoPohjant76:03 -
Pietilä MarkkuOsVa56:21 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Kauko, 2020-07-18 06:56:18

    Ratapituudet.
    A-rata 7,2km 18 rastia
    B-rata 5,0km 11 rastia
    C-rata3,9km 10 rastia
    D-rata2,okm 6 rastia
    Maasto on nopeakulkuista kangasmaastoa.

    Huom Muistakaa Korona rajoitukset !!!
    Maksutavat käteinen , Smartum seteli ja Smartum verkkomaksu.
  2. Kauko, 2020-07-21 06:14:15

    Maastoon pääsee kello 16,30-19.00 välisenä aikana
  3. Sokerijussi, 2020-07-21 09:49:35

    Toivottavasti ukkonen ei jyrise.

    https://www.supersaa.fi/sadetutka/suomi/
  4. T. R, 2020-07-21 20:03:07

    Jääkö liput maastoon? Jos jää, niin mistä voi ostaa karttoja?
  5. Säämies, 2020-07-21 22:38:59

    Oli kyllä mukavan kuivaa maasto päivän sateista huolimatta. Suunnistuksen aikana ei tullut pisaraakaan vettä. Oli kyllä nopea maasto.